Olympic. Živoucí bigbítová legenda

11. listopad 2021

Dnes v Příbězích z kalendáře oslavíme výročí prvního vystoupení skupiny, jejíž písně doprovázely a stále doprovázejí životy hned několika generací nejprve rokenrolových, poté bigbítových a dnes nejspíše rockových fanoušků. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Naši dědečkové a babičky si možná vzpomenou na některý z rokenrolů se zpěvákem Miki Volkem, pro generaci našich rodičů je Olympic Želva nebo Pták Rosomák, zatímco jejich dětem se nejspíše vybaví třeba Osmý den, nebo Jasná zpráva.

I po šesti desetiletích je Olympic stále tady

Povíme si o tom, jak se rodí slavné písně, nebo úspěšná alba a také o tom, že život takové kapely s sebou nese nejen radost, úspěch a vyprodané sály, ale někdy také nastanou i těžké chvíle, s nimiž je třeba se vypořádat.

Olympic, na rozdíl od mnoha jiných, měl to štěstí, že se mu to dařilo a dnes, i po téměř šesti desetiletích existence, je stále tady.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit hollywoodské hvězdě, která se stala skutečnou princeznou.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Petr Váně
Spustit audio

Související