Okamžitě jsem řekl, že ano, popisuje Ondřej Brousek nabídku hrát v Ungeltu známý Příběh ze zoo
Společně s Davidem Švehlíkem účinkují ve hře amerického dramatika Edwarda Albeeho. „Text jsem četl už na škole a byli jsme z něj hotoví,“ vzpomíná. Proč ho těší role v rozhlasových hrách a četbách? Co prozradil o svém účinkování v kapele Monkey Bussines? Má skupina recept na to, jak nepropadnout ponorkové nemoci? Proč poslední LP nese název Když múzy mlčí? A je spokojený se svým hlasem při dabingu?
„Věděl jsem, že to Ungelt chystá v obsazení David Švehlík a David Novotný. Pak z toho David Novotný odstoupil a dramaturg Pavel Ondruch mi zavolal, jestli bych to nechtěl dělat. Řekl jsem okamžitě, že ano,“ vypráví skladatel, herec a muzikant Ondřej Brousek.
„Každé představení je jiné a máme to rádi. I obecenstvo je jiné. Říkám si, že některé je poučené, nebo naopak, že je zklamané, protože přišlo na komedii. A někteří netuší, kam se může ubírat rozhovor na lavičce. Je to sugestivní a zajímavá hra.“
Komorní Fidlovačka prý Ondřeje Brouska naučila lecčemu, co zúročuje v Ungeltu. „Byl to zlom v jevištním projevu. Pokud jsou lidi od herce padesát čísel, i nádech může hrát roli. Je to úžasné a mám to velmi rád,“ uzavírá v Blízkých setkáních herec a muzikant Ondřej Brousek.
Související
-
Pro vnuky jsem děťulda. Jakože jsem děda a Ťulda, usmívá se spokojeně Otakar Brousek ml.
Za jeho jméno se obvykle dává slůvko „mladší“. Aby si ho nepletli s jeho otcem, kterému přezdívali Ťulda. „Některá divadla už to nepoužívají. Jsem prostě Otakar Brousek.“
-
Nejlepší dovolená? Valašsko s léčebnou kúrou (slivovicí). Otakar a Ondřej Brouskovi u Jana Čenského
Jak vznikla přezdívka Ťulda a Ondo? Co mají rádi a jak tráví dovolenou? To na sebe prozradili Otakar Brousek a jeho syn Ondřej.
-
Neměl jsem problém hrát s tatínkem, svěřuje se herec Otakar Brousek mladší
Tereze Kostkové v Blízkých setkáních prozradil, že neměl nikdy problém se synem ani s tatínkem spolupracovat. Syn Ondřej ho dokonce režíroval v divadle Na Fidlovačce.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka