O učitelích a školních létech

13. září 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spisovatelka knížek pro děti Ivona Březinová a herečka Gabriela Vránová vzpomínaly na své učitele a školní léta

Vystudovali pedagogiku, ale přitáhlo je umění. Vystudovali umění a teď vyučují. Kdo tedy navštíví Aleše Cibulku v Toboganu?

Gabriela Vránová pochází z rodiny učitele. Manžel je profesor matematiky, ona sama vystudovala JAMU a profesi zůstala věrná. Své zkušenosti teď předává mladým adeptům herectví.

Petr Fejk vlastnil a vedl hudební klub Belmondo i vlastní soubor jednoho herce. Na jevišti se objevil například s Davidem Vávrou nebo s Baletní jednotkou Křeč. Byl dlouholetým ředitelem pražské zoologické zahrady, která se pod jeho rukama zařadila se mezi nejlepší na světě.

Ivona Březinová napsala a stále píše knihy pro děti. Na kontě už jich má kolem padesátky.

Čtvrtým hostem byla herečka, zpěvačka, textařka, hudební skladatelka Linda Finková, která učí zpěv na konzervatoři a v Toboganu i zazpívala.

Další záznamy pořadu najdete v našem iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová