Novinky roku 2019 na Dvojce

15. leden 2019
Novinky 2019 na Dvojce

Český rozhlas Dvojka uvede v prvních měsících roku 2019 následující pořady:

Dva na Dvojce

Dva na Dvojce: Jiří Holoubek a Šárka Volemanová

Sehraná moderátorská dvojice – ona a on – uvádějí příběhy ze života posluchačů i známých osobností a společně s odborníky hledají cestu, jak se nejlépe vypořádat s peripetiemi, které píše život. V druhé hodině tradiční poradna s dotazy posluchačů, aktuální témata a navíc zVĚDAvosti aneb věda v praxi.

Dva na Dvojce od 14. ledna vždy v pondělí až pátek 9:00–11:00

 

Blízká setkání

Blízká setkání

Rozhovory s hosty, které znáte nebo které stojí za to poznat. Tereza Kostková a Stáňa Lekešová dokáží vést dialogy, které pohladí po duši jejich hosty i posluchače. S Dvojkou můžete prožít blízké setkání s novým zajímavým člověkem každý všední den.

Blízká setkání od 4. února v pondělí až pátek 11:00–12:00, repríza 21:00–22:00

 

Pokračování za chvilku

Halina Pawlowská

Asi každý, kdo se občas rád zasměje – ať už jiným, nebo i sobě – zná Halinu Pawlowskou. A ona zná zase nás: nejen své čtenáře, ale i své kolegyně a kolegy mezi českými i světovými humoristy. Proto bychom těžko hledali někoho lepšího, kdo by nás mohl zasvěceně i zábavně provádět drobnými plody současného humoru: fejetony a krátkými humoristickými příběhy z běžného života. Nový pořad Dvojky „Pokračování za chvilku“ uvádí Halina Pawlowská každý den v poledne a pak ještě v půl deváté večer, aby vše vyvrcholilo ve stejný čas v nedělním speciálu s Halininými hosty „Co Čech, to Němcová“, kde zazní i vaše vlastní příběhy.      

Pokračování za chvilku od 4. února vždy v pondělí až pátek 12:00–12:35, repríza 20:30–21:00, sobota a neděle 12:00–13:00

 

Odpoledne s Dvojkou

Iva Bendová

Odpoledne v báječné náladě, to znamená plné zábavy, zajímavostí i soutěží a dobrých zpráv. Iva Bendová pro vás chystá rozhlasové skeče, povídání O původu příjmení, Po Česku se rozhlédne s Václavem Žmolíkem a do světa gastronomie se vypraví s Romanem Vaňkem. A s Janem Rosákem připraví novou soutěž, která vyvrcholí pravidelně v páteční Šťastné cestě.

Odpoledne s Dvojkou nově od 4. února vždy v pondělí až čtvrtek 12:35–16:00

 

Srdcovky od Dvojky

Srdcovky od Dvojky

Výlet proti proudu času do dob, kdy hudba měla nejen rytmus, ale také melodii. Domácí i světové zlaté hity z 50. až 80. let vybírají a slovem provázejí Miloš Skalka a Josef Melen.

Srdcovky od Dvojky od 4. února vždy pondělí až pátek 19:00–19:45

 

Mám rád

Miroslav Žbirka

Písničky, které provázely a stále provázejí životem Miroslava Žbirku a které má, řečeno slovy jeho slavné písně, rád. Legenda česko-slovenské popmusic v nové roli rádiového diskžokeje hovoří o nezapomenutelných setkáních s hvězdami světového hudebního nebe a kromě svých nahrávek vybírá písničky svých velkých vzorů a celoživotních hudebních lásek.

Mám rád od 16. března vždy v sobotu 10:00–11:00

 

Stopy, fakta, tajemství...

Stopy, fakta, tajemství

Pořad, který je vyvrcholením životního pátrání, zkušeností, hledání v archivech, vášně pro postihnutí pravdy a nacházení souvislostí hlavního protagonisty Stanislava Motla. Po delší odmlce přinese Dvojka v roce 2019 několik desítek premiérových dílů.

Stopy, fakta, tajemství... premiéry od 4. února v pondělí 18:30–19:00

 

Příběhy slavných značek

Příběhy slavných značek

Někdy stačí jen náhoda, štěstí, jindy geniální nápad. Pokud se k tomu přidá dřina, pokora a vytrvalost, může vzniknout legendární výrobek, který provází životem celé generace od praprarodičů až po prapravnuky. Poslechněte si příběhy lidí, jejichž nápady či výrobky nás obklopují leckdy už sto let.

Příběhy slavných značek od 5. února vždy v úterý 18:30–19:00

 

Bijáček

Bijáček Jana Rosáka

Týdenní průvodce kultovními českými filmy. Připomeňte si díla, která obohatila náš slovník hláškami jako „Stěrače stírají“ nebo „Hliník se odstěhoval do Humpolce“. Rozhovory s tvůrci a herci doplňujeme filmovou hudbou, zajímavostmi z natáčení a vzpomínkami z archivu.

Bijáček od 8. února vždy v pátek 18:30–19:00

 

Dokuseriál

Dokuseriál

Atraktivní žánr dokureality, který se v měsíčních cyklech věnuje fenoménům současnosti. Sledujeme příběhy lidí, které vypovídají spíše než o konkrétních osobách o trendech kolem nás. Příběhy lidí podstupujících plastické operace, pečujících o své nemohoucí rodiče či programově se zbavujících všech nepotřebných věcí.

Dokuseriál od 10. února vždy v neděli 18:30–19:00