Nikolaj Alexandrovič Někrasov: Petrohradský lichvář. Sňatková komedie s Josefem Somrem a Libuší Šafránkovou

4. červen 2022

Ruský spisovatel Nikolaj Alexejevič Někrasov proslul zejména svými kriticko-společenskými díly. Ve své méně známé komedii Petrohradský lichvář, vypráví příběh o nápadníkovi, který byl nucen podvést lakomého lichváře, aby dostal svolení k sňatku s jeho dcerou.

Osoby a obsazení: Loskutov Potap Ivanovič, lichvář (Josef Somr), Líza, jeho dcera (Libuše Šafránková), Ivan Fjodorovič Nalimov, Lízin nápadník (Miroslav Masopust), Akulina Stěpanovna (Míla Myslíková), Krasnochvostov (Josef Kemr), neznámý pán (Petr Kostka), Rostomachov (Václav Postránecký), sluha Rostomachova (Radim Vašinka) a prolog (Pavlína Filipovská)
Připravila: Hana Duchová
Dramaturgie: Jiří Hubička
Překlad: Hana Budínová
Hudba: Jiří Váchal
Režie: Josef Melč
Natočeno: v roce 1979

Kupujte na Radioteka.cz

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová