Nic lidského mi není cizí. Komedie s Brodským, Kemrem a Zázvorkovou o intrikách mezi spolupracovníky

29. září 2019

Necitliví a nudící se kancelářští úředníci si vymyslí vtípek na adresu svého staršího důvěřivého kolegy. Nevinná legrácka ale proti všemu očekávání zásadně zasáhne do života starého pána, kterého skvěle ztvárnil Josef Kemr. Původní rozhlasovou komedii Jiřího Vilímka z roku 1966 uvádíme u příležitosti 100 let, které 20. června 2022 uplynou od narození Josefa Kemra.

Osoby a obsazení: Vlastimil Brodský (já), Josef Kemr (starý pán), Zdenka Hadrbolcová (slečna Mája), Stella Zázvorková (sestřenice Albína), Ivo Gübel (pan Poštolka), Jiří Lír (holič Eman), Josef Beyvl (táta), Bořivoj Navrátil (Franta Jabůrek), Petr Kostka („Franta Jabůrek“), Helena Štáchová (Alena), Josef Červinka (šéf), Oxana Kačalubová (slovenská hlasatelka), Pavel Kvasnička (vrchní), Artuš Kalous (muž), Tomáš Töpfer, Ivan Herold a Petr Bohdanecký (děti)
Napsal: Jiří Vilímek
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Zvuková spolupráce: Libuše Strnadová, Anna Halbichová a Hana Brothánková
Režie: Josef Červinka
Natočeno: v roce 1966
autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Jiří Hubička
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...