Nemám v sobě žádnou zášť ani závist, tak si myslím, že to je spokojenost, říká Jan Vlasák
Herec, který zahraje velké role, se stal známý tím, že zahrál milovníka s logopedickou vadou a stal se kultovním představitelem této role. K vzteku to prý není.
„Prostě se mi to podařilo tak a ne jinak. I když bych toužil zaujmout těmi velkými rolemi, protože jsou zajímavé a krásné, ale nestalo se,“ je smířený s osudem představitel Cyrana, Hamleta, Othella, krále Leara i Salieriho Jan Vlasák.
Něco podobného se mu stalo i při natáčení zahraničního filmu. V Americe ho lidé zastavovali se slovy: „Vy jste ten zloduch z Hostelu.“ Vkus diváků přesto nijak nehodnotí. „Stalo se to tak, jak se to mělo stát,“ usmívá se.
Do divadla se zamiloval už jako dítě. Přestože byl vždy mimořádně nesmělý. Podařilo se mu to překonat. „Jsem spokojený. Nemám v sobě žádnou zášť ani závist, tak si myslím, že to je spokojenost,“ říká Jan Vlasák.
Jakým způsobem trému překonal? Sehrála v tom roli rodina? Jak se ztotožňuje s jednotlivými rolemi? A co myslel tím, když řekl, že stáří je odporné?
Související
-
Herec Jan Vlasák. Jaký typ role ho provokuje a dráždí?
Herectví ho okouzlilo už v dětství, kdy jako pětiletý obdivoval vystoupení ochotníků. Milovníkem divadla zůstává herec Jan Vlasák dodnes.
-
Jan Vlasák: Nakonec jsem byl rád, že jsem neemigroval
Divadelní svět ho okouzlil už v pěti letech, kdy čirou náhodou viděl jednu ochotnickou zkoušku. Co se mu na divadle tehdy nejvíc líbilo? A proč v roce 1968 neemigro...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.