Nejsem člověk stereotypů a představa stálého angažmá mě neláká, přiznává Jenovéfa Boková

19. duben 2021

Je nepřehlédnutelnou filmovou a televizní herečkou. Možná jednou bude i herečkou divadelní. Dokládá to její nová role Honey. Rozhovor s Jenovéfou Bokovou a další díly Blízkých setkání můžete poslouchat na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

„Divadlo si mě našlo tak, že si mě našel Mirek Krobot,“ vysvětluje svoji účast na představení Honey. „Původně měla tuhle roli hrát Martha Issová, ale ta otěhotněla, takže hledali novou herečku.“ Zpočátku prý byla rozhodnutá odmítnout. „Když jsem to ale pověděla mojí sestře, tak mi řekla: Jsi pitomá? Mirek Krobot! Nakonec jsem to tedy vzala a jsem za to ráda,“ ujišťuje.

Láká ji divadlo?

„Nejsem člověk stereotypů, takže představa stálého angažmá pro mě není moc lákavá,“ uvažuje nahlas Jenovéfa Boková. „Je pravda, že divadlo je krásné v tom, že můžeš víc komunikovat, vidět reakce diváků. Ale já moc zkušeností nemám a jsem velká trémistka, takže nevím, co by se mnou dělaly hory textu. Asi je to další věc, kterou bych si mohla v životě splnit, ale nevím, jestli jsem na ni úplně připravená,“ uzavírá herečka v Blízkých setkáních.

Trpí závratí? Má doma televizi? Hraje pořád na housle? Je pravda, že její prababičce patřila v Anglii půlka pivovaru?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související