„Na škole jsem netušila, že se vyhýbám Kusturicovi.“ Omeletky Haliny Pawlowské o kariéře

10. září 2023

V Omeletkách si dnes budeme povídat o kariéře. Na FAMU, mne pořád oslovoval takový zvláštní člověk. Mluvil špatně česky, tvářil se divně. Pořád říkal, abych mu dala něco přečíst, že by to rád natočil. Já se mu mistrně vyhýbala. Asi za pět let jsem zjistila, že to byl režisér Emir Kusturica, který právě v Cannes vyhrál hlavní cenu. Uslyšíte povídku Stanislava Jugy ‚Schody‘. A Halina Pawlowská přidá recept na  kuřecí stehýnka Raniery, a švestkový dezert.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.