Můj syn při porodu málem zemřel. Život si vybojoval, svěřuje se Miroslav Etzler

10. leden 2020

Čtyřnásobný otec, herec Miroslav Etzler, si až teď v 55 letech konečně vychutnává naplno svoje otcovství. „Nebyl jsem dobrým tátou,“ přiznává v Blízkých setkáních.

Před devatenácti měsíci se mu narodil syn Samuel. „Je hyperaktivní, velmi energický a nikdy nepláče. Při porodu málem umřel. Nebýt týmu fenomenálních porodníků, kdovíjak by to dopadlo. On si ten život vybojoval, tak si ho teď musí užívat, svěřuje se herec Tereze Kostkové.

Lituju, nebyl jsem dobrý táta

Miluje divadlo a vždy byl dost ambiciózní. Hrozně lituju, že jsem nebyl dobrý táta u prvních dětí. Kvůli divadlu jsem jim nedal, co jsem měl. Říkám to naprosto otevřeně. Nebyl jsem dobrým tátou! Strašně rád bych to vrátil a změnil, ale už to bohužel nejde. I proto teď cítím, že Samuel je pro mě vším.“

Jakou teď dodržuje životosprávu? Které hory má nejraději? A co by přál zažít dětem v cizích zemích?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.