Mramorové sny. Poetická zpověď člověka, který miluje život se vším, co přichází. Čte Miroslav Donutil

Po úspěšné knize Na Moravě nerostou olivy přichází filmový režisér a scenárista řeckého původu George Agathonikiadis se svými Mramorovými sny. Stavrosův poklidný život v Řecku naruší příjezd dávného přítele Erika. Díky tomuto setkání ožívají staré vzpomínky na dětství v Československu, současnost se prolíná s minulostí, zdánlivě všední situace ze sluncem zalité přímořské krajiny se střídají s dlouho zapomenutými zážitky a úvahami o životě. Čte Miroslav Donutil.

Napsal a režii má: George Agathonikiadis
Účinkuje: Miroslav Donutil
Připravila: Jana Nováková
Premiéra: 23. 5. 2023

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.
Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.