Mojí generaci chybí zdravé sebevědomí, myslí si moderátor Honza Dědek
„Byl jsem neklidné, rozjívené dítě, které všechno chtělo hned a po svém,“ svěřuje se v Blízkých setkáních. Na velký úspěch svého pořadu si ale musel počkat 10 let.
Se svým pořadem 7 pádů Honzy Dědka startoval v roce 2011. „Říkal jsem si, že musím být trpělivý. A že po roce mě začnou oslovovat televize. Nakonec jsem na úspěch musel počkat 10 let,“ přiznává moderátor a hudební publicista Honza Dědek. „Jsem z generace, kterou rodiče moc neučili se prosazovat. Myslím, že nám trochu chybí zdravé sebevědomí. Ale na prahu padesátky jsem se sebou již smířený,“ dodává s úsměvem.
Živý rozhovor je velký adrenalin
„Když dělám rozhovor na jevišti, je to jako divadlo,“ vysvětluje Honza Dědek. „Hned vidíš a cítíš reakci publika. Po 20 letech tištěných rozhovorů bylo pro mě zajímavé mít od publika okamžitou zpětnou vazbu. Poznáš hned, když se lidé nudí nebo jsi je nezaujal, což je samozřejmě hrozné,“ přiznává.
„Živý rozhovor je také velký adrenalin. Řekneš blbost a tu už nevrátíš, a to mě na tom vlastně baví,“ uzavírá host Dvojky.
Kdo je jeho moderátorský vzor? Který host ho překvapil? Co pro něj znamená kapela Lucie?
Související
-
Prohlášení politiků je někdy větší ráže, než kulka vypálená v Afghánistánu, myslí si Michal Kubal
„Když jsem začal moderovat Události, připadal jsem si jako začátečník, ačkoliv jsem v terénu stál před kamerou dvacet let,“ připouští novinář v Blízkých setkáních.
-
Václav Kopta: Pokud jde o IQ test, jsem něco mezi delfínem a automatickou pračkou
Sen řídit autobus se mu konečně zhmotnil. „Využil jsem karantény a postupně začal proměňovat sen ve skutečnost,“ prohlašuje herec v Blízkých setkáních.
-
Díval jsem se na Karla Gotta úkosem, jako když jde faraon, vzpomíná Leoš Mareš
Karel Gott patří nejen k Vánocům, ale i k Leoši Marešovi. „Náš vztah bych nepřeceňoval. Bral jsem ho jako legendu a vzor,“ uvádí populární moderátor v Blízkých setkáních.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.