Modlitba pro Anežku

19. srpen 2012

Před 11 lety postihlo rodinu Honnerových z Dubného na Českobudějovicku neštěstí, která zcela změnilo jejich život. Devítiletá dcera Anežka se při pádu z koně velmi těžce zranila, dlouho bojovala o holý život a posléze se svými hendikepy. Příběh rodiny Honnerových tenkrát natočila Martina Vodičková s názvem Modlitba pro Anežku.

Po 11 letech se autorka znovu setkala s aktéry příběhu, aby zjistila, co se s nimi za ten čas událo. Ukázalo se, že lidská sounáležitost a láska je velkou hrází proti nepřízni osudu. Příběh rodiny Honnerových se staronovým jménem Modlitba pro Anežku uslyšíte v rámci cyklů pořadů Dobrá vůle.

Dramaturgie Lenka Svobodová, režie Yvona Žertová, mistr zvuku Miloš Kot.

autor: Martina Vodičková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová