Mirai Navrátil živě akusticky jen s pianem. Koncert a rozhovor ve Dvojce u piana

3. srpen 2022

„Já jsem nesehnal žádného pianistu, takže dneska budu hrát sám. Bude to trošku z nouze ctnost,“ vtipkuje Mirai Navrátil před první skladbou v Radiocafé Vinohradská 12. „Normálně, když hraju na kytaru, tak se na lidi dívám. Ale tady teď musím sledovat svoje prsty,“ omlouvá se publiku. Poslechněte si hity Vedle tebe usínám, Otchi, Anděl, I přes to všechno nebo Lítej (Davidovi) v netradičním pojetí. Moderuje Dalibor Gondík. Pořad najdete jako podcast pouze v aplikaci mujRozhlas.

„Já jsem nikdy nemyslel, že se budu živit hudbou,“ svěřuje se mezi písničkami. „Já jsem, já jsem myslel, že budu korporátní právník,“ naráží na své vysokoškolské vzdělání. „I když to vlastně dělám. Kapelu zastupuju neustále,“ směje se.

autoři: Dalibor Gondík , rota

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová