Milenec hvězd

Milan Rastislav Štefánik. Romantik, který se ocitl v soukolí politiky. Chtěl se s ní rozejít. Už to nestihl. Poslouchejte do pondělí 11. února 2019.

Spoluzakladatel Československé republiky, muž, jehož život a zejména jeho tragická smrt, skrývají v sobě dodnes mnohá tajemství. A také fámy. Zahynul, protože byl nepohodlný několika českým politikům, včetně T. G. Masaryka a Edvarda Beneše? Nebo to všechno byla jen náhoda? Stanislav Motl se pokusil na některá tajemství odpovědět. Štefánikovy stopy se pokusil hledat i v místech, která nebývají moc pohodlná. Například na nejvyšší evropské hoře Mont Blanku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.