Lovu, sběru a práci zdar! O různých podobách obživy a práce
Pravěcí lovci chodili na mamuty, my chodíme na houby. Pro ně to byl způsob obživy, pro nás to je kratochvíle a odpočinek od práce. S Martinem Rychlíkem a Martinem Soukupem se vypravíme na lov slona do Afriky, vrátíme se do 30. let minulého století na starý český venkov a ukážeme si těžkou obživu paličkováním. A povíme si také o tom, jak je těžké se živit v době nedostatku.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
4. schůzka: Od lovců k nejstarším zemědělcům
Sledujme stopy našich praprapředků, které nám zanechali v průběhu času, abychom pochopili jejich způsob života i umírání, procesy objevů či vývoje řemesel.
-
Host: Jan Borovička, mykolog
Z jakého úhlu zkoumá houby vědec-akademik? Jak ovlivňují růst hub vykácené lesy? Obejde se bez hub život na Zemi? Moderuje Marie Retková.
-
Jana Pičmanová: „Paličkování je chytání vzduchu mezi nitěmi“
Středečním hostem Dvojky ČRo a Stanislavy Lekešové po 9:05 hodině byla zakladatelka Muzea krkonošských řemesel v Poniklé Jana Pičmanová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.