ON-LINE ROZHOVOR: Rakovina prsu u žen i u mužů

12. únor 2015

Mohou rakovinou prsu onemocnět jen ženy nebo i muži? jaká je ideální prevence této nemoci? Na otázky odpoví ve čtvrtek 12. února od 10:30 MUDr. Tomáš Büchler, přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice v Praze.

Docent MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., promoval na Lékařské fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Po promoci pracoval na Interní hematoonkologické klinice ve Fakultní nemocnici v Brně a pak ve Velké Británii jako výzkumný pracovník na Oxfordské univerzitě. Část postgraduálního vzdělávání v oboru klinická onkologie absolvoval na University College Hospital a St Bartholomew's Hospital v Londýně.

Jak mohou muži zjistit, že jim hrozí rakovina prsu? Měl by pravidelně docházet na vyšetření? Může muž absolvovat mamografické vyšetření?

Čtěte také


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...