Lepší, než dát dítěti na zadek, je vcítit se do něj, myslí si herečka Tereza Ramba

28. duben 2021

„Zvolili jsme kontaktní výchovu plnou lásky. Je to dar, když mají oba rodiče stejný názor,“ soudí herečka v Blízkých setkáních Adély Gondíkové.

Myslím, že styl výchovy spíše udává žena, a muž se přizpůsobí. My jsme se shodli na kontaktní výchově, což znamená, že dítě může všechno. Samozřejmě máme nějaké hranice, které jsme synovi určili okolo jeho prvního roku a on to krásně chápe. Doufám, že zvládneme s nervama v pohodě jeho období vzdoru. Každopádně si myslím, že je lepší se do dítěte vcítit, než mu dát na zadek, je přesvědčená Tereza Ramba.

Svěrák je značka kvality

Momentálně točí film s režisérem Janem Svěrákem podle povídek Zdeňka Svěráka. „Je to pro mě obrovská radost a čest. Máme s Honzou od počátku bouřlivý vztah a často spolu nesouhlasíme, ale jsme k sobě upřímní a já se teď poslední dobou učím přijímat konflikty. Je to krásný křehký film, taková píseň o stáří. Dělat se Svěrákovými je tady v Čechách myslím tvůrčí vrchol,“ uzavírá Tereza Ramba.

Jak vznikaly její Šaty snů? Jak si užila cestu po Kanadě? Kde se hraje  divadelní projekt Amerikánka?

autoři: Adéla Gondíková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová