Legendy zábavy: Václav Koubek

15. leden 2023

Já bych řekl všem dětem, ať si nedají od mámy nebo od táty namluvit, že pohádky nejsou. Pohádky jsou a my si je musíme splnit, říká další legenda zábavy Václav Koubek. Pro splnění svého snu - stát se písničkářem a psát povídky - musel překonat spoustu překážek. Bude vám o tom všem povídat, několik svých písniček zazpívá a pár povídek přečte. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy poslouchejte každou neděli od 9:00 na Dvojce. Jednotlivé díly najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas. Audiozáznamy jsou dostupné pouze po omezenou dobu: zpravidla čtyři týdny po odvysílání.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová