Legendy zábavy: Josef Beyvl

16. duben 2023

Osobnost obdařená menší, zavalitou postavou a nezaměnitelným hlasem. To byl Josef Beyvl, další z herců, kterého dnes přiřadíme do hvězdné sestavy českých komiků a jemuž přisoudíme označení "legenda zábavy". Byl dlouholetým členem Městských divadel pražských, ale především představitelem mnoha komických rolí ve filmech, televizních i rozhlasových pořadech. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy poslouchejte každou neděli od 9:00 na Dvojce. Jednotlivé díly najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas. Audiozáznamy jsou dostupné pouze po omezenou dobu: zpravidla čtyři týdny po odvysílání.
autoři: Aleš Háma , Jiří Hubička
Spustit audio

Související

  • Legendy zábavy: Jan Libíček

    Jan Libíček svou objemnou postavou a baculatou, dobráckou tváří byl přímo předurčen pro komické role. Za svůj nedlouhý život jich ztvárnil značné množství.

  • Legendy zábavy: Karel Šíp

    Karel Šíp je humorista, scenárista, brilantní moderátor a svého času také baskytarista. Připomeneme několik humoristických scének, i úryvek z jeho textařské tvorby.

  • Legendy zábavy: Zdena Hadrbolcová

    Herečka Zdena Hadrbolcová byla vždy nadaná neobyčejnou energií, vitalitou a temperamentem. Z archivních nahrávek připravil Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.