Latexový oblek jsem si v Amsterodamu nekoupila, i když jsem se v něm dle mého muže mohla koupat ve vaně, přiznává Halina Pawlowská

24. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Polední minuty Haliny Pawlowské

Špatných zpráv bylo za poslední dobu více než dost. Halina Pawlowská se proto rozhodla dát prostor ve svých Omeletkách zcela obyčejným a normálním věcem, jako je třeba nakupování nebo sledování seriálů.

Můj muž nenáviděl chození po obchodech. Vrcholem všeho bylo, když se mnou musel jít do butiku s dámským prádlem. Většinou to bylo v zahraničí, kde jsem doufala, že konečně najdu na sebe něco takového, co ze mne udělá ženu s křivkami tak akorát, vzpomíná Halina Pawlowská.

Ohledně prádlového personálu si Halina Pawlowská dokonce vytvořila vlastní zákon, který praví: Čím větší prsa máte, tím placatější prodavačka vás bude obsluhovat.

Jenom jednou Haliny muž v butiku obživl. Bylo to v Amsterodamu, kde měla prodavačka podobné rozměry jako já. Pošeptala mi, mám pro vás něco speciálního a odešla pro to do skladu...

Němec..., to jsem já!

Od problémů dneška odvádí Halinu Pawlowskou i nový televizní seriál České televize Božena.

Paní režisérka Chytilová po mně dokonce jednou chtěla, abych o Boženě napsala film. Ale moje maminka, učitelka češtiny, byla dost prudérní. A i když ji obdivovala, nemohla se smířit s jejími zálety. Evidentně byla na straně jejího manžela. Říkávala: ,Oni si moc nerozuměli. Ona byla umělkyně a on domů nosil peníze. Ona byla takový náš tatíček a Němec..., to jsem já!‘

Hrdá matka úspěšné dcery

Jitka Asterová se Halině Pawlowské svěřila, jak prožívá hlavní roli své dcery Anny Kameníkové, která ve filmu ztvárnila Boženu v mladých letech.

Strašně moc jsem prožívala, když dělala casting na seriál. Strašně jsem si přála, aby roli dostala. Poprvé v životě jsem se sesypala štěstím, když jí byla role přiklepnuta, přiznává.

I když nejprve v roli slavné spisovatelky svoji dceru neviděla, vzpomíná, jak ji překvapilo, že se jí líbí i v tmavých vlasech. A pak jsem pozorovala, jak se mi mění před očima. Cítila jsem, jak je spokojená, šťastná a seberealizovaná. V den vysílání jsem měla hroznou trému. A když film konečně začal, vůbec jsem ho neviděla, protože jsem ho celý probrečela, usmívá se.

Příběh o nakupování paní Zdeňky Součkové Láska skrz kalhotky! Proč je pro Hanku Křížkovou nakupování stres? Kolik stojí nejdražší pizza na světě? Jak prožívá seriál Božena, v kterém hraje řada jeho hereckých kolegů a přátel, Václav Šanda? Recept na báječný nedělní koláč s drobenkou.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu. 

Své náměty posílejte na adresu halina@rozhlas.cz. Do předmětu napište „Co Čech, to Němcová“ a do těla e-mailu připojte souhlas v tomto znění: „Souhlasím s úpravou a následným odvysíláním svého námětu jako posluchačský příspěvek a s jeho bezplatným používáním na internetových stránkách Českého rozhlasu na doméně rozhlas.cz a na jeho sociálních profilech na neomezenou dobu.“ 

autoři: Halina Pawlowská , opa
Spustit audio

Související