Larp aneb hrát hru, vyprávět příběh

9. září 2012

Larp neboli hraní v roli je specifický druh zábavy především mladých lidí, kteří se díky ní mohou na chvíli stát někým jiným a vyzkoušet si jednat jinak, než jsou zvyklí v běžném životě. Díky prožitkům, které si hráči ze hry odnášejí, se učí rozvíjet sociální dovednosti: komunikaci, porozumění či vzájemnou pomoc.

Pořad vznikl ve spolupráci s ateliérem Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a je přepracovanou bakalářskou prací studentky Ilony Dobrovolné. Dramaturgie Lenka Svobodová, režie Yvona Žertová.

autor: Ilona Dobrovolná
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.