Květa Legátová: Vražda v lomu

11. srpen 2019

Rekreační chatovou osadou otřese záhadné úmrtí mladé dívky. Na místo činu přijíždí poručík Ryška s kolegou doktorem Kabusem. Poslouchejte do neděle 18. srpna 2019.

V průběhu vyšetřování začne docházet k dalším nečekaným úmrtím. O nešťastné náhodě se už hovořit nedá. Ačkoliv obdařila Věra Podhorná, později používající pseudonym Květa Legátová, poručíka Ryšku bystrostí i zkušeností, postavila ho do svízelné situace. A sice před nedostatek důkazů, který mu brání zavčas odhalit vraha. V rozhlasové detektivce tím až do konce udržela patřičné napětí.

Osoby a obsazení: poručík Ryška (Jiří Tomek), dr. Kabus (Jiří Dušek), hajný Navrátil (Arnošt Navrátil), babička Navrátilová (Jarmila Kurandová), Eva Navrátilová (Libuše Geprtová), ing. Pepík Melichar (Miroslav Středa), paní Váhalová (Stanislava Strobachová), Zdeněk Toufar (Jaroslav Kuneš) a další.
Dramaturg: MIroslav Stuchl
Zvuk: Bohuslav Fiala
Režie: Jiří Valchař
Natočeno v brněnském studiu Českého rozhlasu v roce 1970

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Hana Hložková
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.