Ring Lardner: Mistr velterové váhy. Lži, intriky a násilí v ringu i v životě. Poslechněte si příběh z prostředí profesionálního boxu

23. duben 2023

Jak obstojí boxer Midge Kelly v ringu a jak v životě? A který prostor je nebezpečnější a zákeřnější? Poslechněte si dramatizaci povídky amerického novináře a spisovatele Ringa Lardnera v překladu Martina Hilského. V hlavní roli Pavel Rímský, v malé, ale výrazné úloze účinkuje také Rudolf Hrušínský.

Dramatizace: Miloš Petana
Účinkují: Pavel Rímský, Jiří Prager, Naděžda Vicenová, Vladimír Ráž, Zuzana Bydžovská, Rudolf Hrušínský st., Ladislav Mrkvička, František Husák, Miroslav Nohýnek, Karel Malina, Pavel Pípal, Miloš Vávra, Jiří Schwarz, Vladimír Čech, Jaroslav Tomsa, Vladimír Čumpelík, Vladimír Fišer, Karel Hamr a Ivan Holeček
Dramaturgie: Marie Říhová
Překlad: Martin Hilský
Hudba: Petr Kodl
Režie: Ivan Holeček
Natočeno: 1987

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.