Které audioknihy pro děti jsou nejkrásnější? Poslechněte si Tobogan s vyhlášením výsledků ankety Bystrouška

13. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vyhlášení nejkrásnějších audioknih pro děti v anketě Bystrouška s Alešem Cibulkou

Nejlepšími audioknihami pro děti v anketě Bystrouška jsou O pyšné lokomotivě a další pohádky o mašinkách, Stela a 16 huskyů a Divoká pustina. Slavnostní vyhlášení v Toboganu moderuje Aleš Cibulka. 

V dnešním Toboganu na Dvojce jsme odtajnili výsledky ankety Bystrouška o nejoblíbenější audioknihu pro děti. Porotu tvořily děti z literárně-dramatického souboru Hop Hop z Ostrova nad Ohří.

Na pódiu se vystřídali herečka Jitka Ježková, Pavel Zedníček, Aleš Procházka a Klára Oltová. O hudbu se postaral písničkář Michal Horák. 

Audiokniha pro nejmenší děti

První místo v kategorii pro děti od 4 do 6 let vyhrává audiokniha O pyšné lokomotivě a další pohádky o mašinkách s Pavlem Zedníčkem z vydavatelství Supraphon.

Další ceny získávají audioknihy Pohádkové poslouchání s Petrem Kostkou a Luisa a Lotka se Zuzanou Kainarovou.

Audiokniha pro děti od 7 do 11 let

První místo v kategorii pro mladší děti od 7 do 11 let získává audiokniha Stela a 16 huskyů a Stela v zemi tučňáků s Klárou Oltovou z vydavatelství Euromedia Group.

Na druhém místě se umístila Sněhová královna a třetí místo získala audiokniha Anička na řece. Děti vybíraly celkem z devíti audioknih.   

Audiokniha pro děti od 12 let

První místo v kategorii pro děti od 12 let vyhrává Divoká pustina s Alešem Procházkou z Audiotéky.

Na druhém místě se umístila audiokniha Malý princ, třetí místo získala audiokniha Agnes a zakázaná hora. 

autoři: Aleš Cibulka , juk
Spustit audio

Související