Jan Kačer v Toboganu oslavil narozeniny. Přál si, aby popřát přišly platonické obdivovatelky

9. říjen 2021

Oslavenec Jan Kačer a gratulanti Marie Drahokoupilová, Miriam Chytilová, Jana Vaňková a Jitka Smutná a rodinná fúze. To byl Tobogan Aleše Cibulky s pořadovým číslem 666. 

V Toboganu byl důvod slavit. Jako hlavní oslavenec vystoupil Jan Kačer, příležitostí k oslavě bylo i to, že se jednalo o 666. díl.

V hledišti i na jevišti platonické lásky Jana Kačera

„Vy jste měl jediné přání, aby přišly dámy, které vás milovaly,“ uvítal Aleš Cibulka významného herce, který se přiznal, že má trému. „Na dámy jsem byl vždycky nafoukanej,“ vysvětlil Jan Kačer celoživotní úctu k ženám. 

„Já mám rád i cibulky, dokonce když nemám nic zeleného, tak si dávám cibuli,“ zavtipkoval Kačer i směrem k moderátorovi. 

Dárek přinesla Marie Drahokoupilová, která ocenila režisérské umění oslavence. Popřát přišla i Jana Vaňková, která hrála Roxanu v ostravském divadle.

Miriam Chytilová vzdala hold režisérovi: „Připravujeme spolu skvělé čtené divadlo a Jana Kačera miluju od jedenácti, kdy jsem viděla Markétu Lazarovou.“ Polibek a podání ruky přidala i Jitka Smutná. „Honza je jako bráška,“ přiznala. 

V kterém filmu hrála Marie Drahokoupilová s Janem Kačerem? Co řekla maminka, když si herec domů přivedl dívku? A proč jej maminka přirovnala k pečeni? Která z obdivovatelek je jako Greta Garbo? 

autoři: Aleš Cibulka , mka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová