Je to lvice. Co na srdci, to i na jazyku, vzdávají hold Veronice Žilkové v Toboganu její blízcí

16. říjen 2021

Veronika Žilková má narozeniny! Herečka, moderátorka, profesorka herectví a poslední dobou i cvičitelka v Toboganu slaví 60. narozeniny. A popřát jí přišli synové Vincent a Cyril, bratr Štěpán, novinář Petr Macek i zpěvák Adam Mišík. Narozeninový Tobogan moderuje Aleš Cibulka.

Co se vám vybaví, když se řekne Veronika Žilková? vítá Aleš Cibulka hosty Toboganu.

„Je loajální, nikdo lepší nestál na mojí straně,“ prozrazuje bratr herečky Štěpán Žilka.

Do Toboganu přišli i synové Cyril a Vincent. „Pár facek, ale dostal jsem je ve správný čas. Jsem vděčný za lásku i ty facky,“ usmívá se Vincent Navrátil, kterého mohou posluchači znát z televizní obrazovky.

Je to lvice, létají facky i lodičky

Ostatní hosté popisují letící lodičky – gesto, kterým herečka občas vyjadřuje svůj názor. „Ale s láskou,“ přiznávají.

Herečka Veronika Žilková

„Herec musí trpět, herectví musí bolet, jinak je falešné,“ usmívá se oslavenkyně. 

Publicista Petr Macek o herečce píše. A co si o ní myslí? „Je to lvice, co má na srdci, to má i na jazyku,“ prozrazuje autor knihy Dělte dvěma, která pojednává o životě herečky. 

Soutěžní otázka Toboganu

Jak se jmenuje pohádka, ve které hrála Veronika Žilková s Arnoštem Godflamem? Správnou odpověď můžete napsat na tobogan@rozhlas.cz.

Co věstí červené podpatky Veroniky Žilkové? Jaké hry používá herečka při výuce mladých herců? Jak vypadá píďalka? A v kterých botách přišel Aleš Cibulka na hodiny herectví? 

autoři: Aleš Cibulka , mka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.