Silvestrovský Tobogan. Gejzír historek a vyprávění slavných osobností

31. červenec 2021

Jakému umění podlehla Ivana Chýlková v době koronaviru, co zažila Naďa Konvalinková při uklízení mrazáku a jaké zvuky napodobuje papoušek Miroslava Hanuše? Silvestrovský Tobogan moderuje Aleš Cibulka.

Účinkují: Ivana Chýlková, Tereza Bebarová, Sandra Pogodová, Arnošt Goldflam, Václav Kopta, Miroslav Hanuš, Ivanka Devátá, Naďa Konvalinková, Uršula Kluková, Ivo Šmoldas, Martina Hudečková, Linda Finková, Petr Havlíček, Josef Maršálek a Michal Jagelka
Napsal: Aleš Cibulka
Režie: Kateřina Coufalová

Letos v listopadu oslavil Tobogan 30 let svého trvání. Jde o nejdéle vysílaný zábavný týdenní pořad v Evropě, druhý nejstarší na světě. Je to nejdéle vysílaná talk show v Česku.

Čtěte také

Jedná se o nejdelší Tobogan v jeho 30leté historii. Několikrát byl pořad vysílán dvě hodiny, tentokrát půjde o 138 minut zábavy!

Hosty do silvestrovského Toboganu vybíral sám autor Silvestra a moderátor Aleš Cibulka. „Byla to takzvaná sázka na jistotu. Pozval jsem kamarády a kolegy, se kterými rád spolupracuji, se kterými je legrace a ty, o kterých jsem věděl, že i v téhle náročné době rádi přijdou a budou mít chuť pobavit naše posluchače.“

Legrace dávkovaná po skupinách

I při natáčení byla dodržena všechna vládní bezpečnostní opatření. Celý Silvestr se musel točit po skupinách. Všichni účinkující se tak nikdy nesešli, což posluchači u přijímačů díky střihu vůbec nepostřehnou. Zároveň jde o unikátní a originální počin natočit silvestrovský zábavný pořad poprvé bez přítomnosti publika!

Jedním z hostů Aleše Cibulky byl i jeho manžel Michal Jagelka. Přesně týden před natáčením oba pánové oslavili 20 let společného života.

Všichni účinkující v silvestrovském Toboganu

Kdo nastartoval skútr a přijel na natáčení?

Obdivuhodný výkon absolvoval pro zdar natáčení herec Miroslav Hanuš. Dopoledne dorazil z natáčení v Ostravě a hned po natočení Toboganu odjel na svém skútru na hlavní nádraží, odkud pokračoval na natáčení v Brně. Uršula Kluková zase v autobusu strávila na cestě ze svého milovaného Broumova rovné 4 hodiny!

Dříve to byly pařby, dnes vařby, říká Ivala Chýlková

Tradičním hostem Toboganu byla i herečka Ivana Chýlková. Je zajímavé, že do talkshow svého manžela Jana Krause běžně nechodívá, hostem Aleše Cibulky byla už počtvrté. Tentokrát se mu svěřila s tím, že ji období koronaviru naučilo něco, co do této doby neuměla – začala totiž vařit! Její manžel Jan i syn Jáchym tak poprvé zjistili, že existuje něco víc než chléb s máslem. Jak řekla sama Ivana, kdyby tušila, jak jednoduché je upéct kuře, dělala by to už dávno! 

12 kuliček vína o půlnoci ve Španělsku

Národem milovaný cukrář Josef Maršálek odtajnil, jak léta trávil Silvestra díky svému španělskému partnerovi. Chcete zkusit tenhle pro nás neznámý zvyk? Připravte si k radiopřijímači 12 kuliček hroznového vína a uvidíte, jak se vítá Nový rok ve Španělsku.

Silvestr je něco jako funus, glosuje Ivo Šmoldas

Ivo Šmoldas se rozvyprávěl o tom, že poslední den v roce neskutečně trpí. Jeho manželka totiž miluje společnost a chce se bavit. Ivo to naopak nesnáší a dává přednost samotě. Jak to šalamounsky vyřešil, aby si užila ona i on?

Bravo mistře v historce s papouškem 

Miroslav Hanuš všechny umrtvil historkou o svém papouškovi Karlovi. Naučil se totiž věrně napodobovat všechny zvuky jejich domácnosti. Někdy tak Mirkovi odpovídá místo jeho manželky, jindy zapříčiní to, že celá rodina večeří nedopečené jídlo. Papoušek totiž napodobil zvuk trouby a zmatená hospodyňka začala servírovat.

Ctitelé Ivanky Deváté

Herečka Ivanka Devátá musí mít neustále něco extra. Před lety se po mnoha vyhrocených situacích dostala až do psychiatrické léčebny a napsala o tom jeden ze svých bestsellerů. Letos bohužel prožila mozkovou mrtvici – Tobogan byl první pořad, kde se po rekonvalescenci ukázala opět plná síly a své pověstné energie. Před pár týdny oslavila 85. narozeniny. A následky mrtvice? Prý jí trošku přestalo chutnat milované šampaňské. Ale denně to zkouší znovu a znovu a už se to lepší… A co víc, Ivanka se rozpovídá i o tom, že má i ve svém věku stále řadu neodbytných ctitelů.

Božský Leo v Toboganu

Díky tomu, že se při natáčení sešli tři excelentní dabéři, nenechal si to Aleš ujít a napsal pro ně silvestrovskou scénku. Martina Hudečková (Renée Zelweger) se dvoří Michalu Jagelkovi (Leonardo di Caprio). Do toho ale vstoupí Ivanka Devátá (slečna Marplová). Jak to celé dopadlo a v čí náruči „božský Leo“ nakonec skončil? 

Naďa Konvalinková gruntovala

Už dlouhé roky se žádný Silvestr neobejde bez Nadi Konvalinkové. Jak trávila letošní netradiční rok? Gruntovala. Začala skříněmi a skončila mrazákem. Při jejím vyprávění se budete válet smíchy!

Uršula Kluková všem doporučovala svůj tradiční silvestrovský vývar. Když začala vypočítávat ingredience a začala velkým hrncem, prasečí hlavou a oblíbenými klobásami, výživový poradce Petr Havlíček se málem zhroutil!

Co se učila zbytečně Uršula Kluková

Uršula se letos chystala na premiéru divadelní hry, ve které měla coby účastnice vědomostní soutěže vyjmenoval během 30 vteřin 30 antických postav, jejichž jméno začíná na písmeno A. Roli se poctivě učila dnem i nocí. To předvedla i při natáčení. Za svůj excelentní výkon sklidila potlesk svých kolegů. Stroze dodala, že byla pro ni byla velká satisfakce, neb z pochopitelných důvodů zmíněná hra zatím neměla premiéru a ona se vše učila zbytečně. 

Peče celé Česko znovu spolu

Po čase se v tomto Toboganu opět sešli hlavní účastníci televizního pořadu Peče celé Česko Tereza Bebarová, Václav Kopta a Josef Maršálek. Pepa napekl, Vaška vybavila pečivem manželka Simona Vrbická a Tereza donesla tatínkovu trnkovici, kterou se prý doma poctivě dezinfikuje celá rodina. Lahev dezinfekčního moku zmizela ještě před koncem natáčení.

Jak souvisí Emil Zátopek s Arnoštem Goldflamem?

Arnošt Goldflam ocenil myšlenku velkolepého rozhlasového Silvestra. Jak sám řekl, v poslední době se Češi málo baví – prý už od války! A víte, proč má na hlavě tento oblíbený herec tak málo vlasů? Protože ho jako malého kluka pohladil po hlavě Emil Zátopek!

Hvězda Václav Kopta

Václav Kopta trumfoval historkou o tom, jak se před jejich domem začali houfovat paparazzi, novináři a nejrůznější fotografové. Sledovali jejich obydlí dnem i nocí. No, z Václava je holt hvězda! Po několika dnech to umělec nevydržel a vyšel se před dům zeptat, co je na něm tak zajímavého, že je 24 hodin denně on i jeho rodina sledován. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že novináři nesledují Koptovi, ale strom na jejich zahradě, protože…

Linda Finková a Sandra Pogodová

Nechyběla ani sehraná dvojice kamarádek Linda Finková a Sandra Pogodová. Sandra zavzpomínala na Silvestra, kterého prožila před lety. Slavila s kamarády u nich doma, a protože došlo pití, obětovala se a vyrazila na nákup. Pak už si pamatuje jen to, jak se probudila 1. ledna ráno v cizím oblečení, v cizím autě – v centru Bratislavy. Jak se tam dostala a co se vlastně stalo? Netěšte se, nedozvíte se to! Neví to totiž ani Sandra sama. I takhle zrádný může být Silvestr!

Kutilské sklony v domácnosti Aleše a Michala

Autorem scénáře i moderátorem pořadu je Aleš Cibulka, který Tobogan moderuje už šestnáctým rokem. Sehnat tolik osobností bylo produkčně náročné, a proto své přátele kontaktoval už v sobě po prázdninách, aby sehnal termín, kdy jim to bude vyhovovat. Ani on ale nevyjde z pořadu „s čistým štítem“. Jeho Michal odvypráví historku o tom, jak se v Alešovi probudily kutilské touhy a začal doma přestavovat domácnost. Kvůli tomu si oba partneři museli pořídit novou myčku nádobí! Co se Alešovi povedlo, přesněji řečeno nepovedlo? Tohle všechno a mnoho jiného se dozvíte v Toboganu!

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související