Křižovatka: dětské hřiště

7. březen 2015

Bylo mu 14, když mu vlastní nerozvážnost změnila život. S partou kamarádů se na dětském hřišti dostal do konfliktu s jinou skupinkou mladistvých. Dětská rvačka skončila příjezdem sanitky a policistů.

Incident na hřišti měl pro další život 14letého útočníka osudový význam. Najít další cestu životem mu pomáhá sociální pracovník a psycholog Pavel Řezáč z neziskové organizace Ratolest Brno.

Ten se v rámci programu Křižovatka pravidelně setkává s mladistvými delikventy. Cílem programu je zmírnit negativní dopad konfliktu se zákonem na nezletilé klienty.

Jeho realizace spočívá v individuálním vedení klienta se snahou zapojit do řešení situace celou rodinu. Práce s klientem může kromě jiného zahrnovat také nabídku zjištění profesní orientace klienta, psychologickou pomoc, zaměřuje se i na zvýšení uplatnění na trhu práce.

Dramaturgie: Lenka Svobodová.

Další dokumenty z projektu Dobrá vůle si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.