Králík Žofka. Poslechněte si v premiéře příběhy holčičky Jitky a obyčejného králíka

5. březen 2023

Chovat doma zvíře není jen tak. Králík chce nejen jíst, pít a mít svůj domov. Potřebuje také společnost. Co všechno Jitka pro králíka Žofku musela udělat, co s ním zažila a co se od něj naučila? Jak zareaguje maminka, když tatínek objeví u popelnic odhozeného králíka? Vyprávěla o něm Jitka ve školce? Jakého kamaráda se podařilo najít pro králíka Žofku, aby se necítil sám? Jela Jitka na prázdniny k babičce bez králíka? Co si Žofka zažil na slunci u babičky na venkově?

Vypráví: Ivana Machalová
Napsala: Helena Koblischková
Dramaturgie: Zuzana Sikačová
Režie: Petr Mančal
Premiéra: 27. 2. 2023

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser