Králík Žofka. Poslechněte si v premiéře příběhy holčičky Jitky a obyčejného králíka

5. březen 2023

Chovat doma zvíře není jen tak. Králík chce nejen jíst, pít a mít svůj domov. Potřebuje také společnost. Co všechno Jitka pro králíka Žofku musela udělat, co s ním zažila a co se od něj naučila? Jak zareaguje maminka, když tatínek objeví u popelnic odhozeného králíka? Vyprávěla o něm Jitka ve školce? Jakého kamaráda se podařilo najít pro králíka Žofku, aby se necítil sám? Jela Jitka na prázdniny k babičce bez králíka? Co si Žofka zažil na slunci u babičky na venkově?

Vypráví: Ivana Machalová
Napsala: Helena Koblischková
Dramaturgie: Zuzana Sikačová
Režie: Petr Mančal
Premiéra: 27. 2. 2023

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.