Kronika kromobyčejných dobrodružství Papučáků. Čte Václav Neužil

26. únor 2023

Pohádkový seriál o příhodách dobroskřítků Papučáků z Koprštejnu. Zaznamenal a vypráví William Papučák.

Vypráví: Václav Neužil
Napsala: Jana Ozoráková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Vladimír Rusko
Natočeno: 2022

Papučáci z Koprštejnu jsou dobroskřítci z řádu skřítků pomocných. Pracují v utajení a dohlíží na papuče, které si lidé nazouvají na nohy při prohlídkách historických budov. A nejen to.

Dbají ale i o to, aby na zámku či hradě bylo všechno, jak má být. Jsou pravou rukou kastelána a přátelí se strašidly. V Kronice kromobyčejných dobrodružství Papučáků v průběhu týdne uslyšíte sedm příběhů, které by se bez Papučáků neobešly.

Fiflík, Faflík a bílá paní Jenovéfa

Bílá paní Jenovéfa se ze záhadných důvodů začala červenat. Pokud Papučáci Fiflík s Faflíkem neobjeví proč a situaci nenapraví, přijde Koprštejn o hlavní pohádkovou atrakci.

Čenda Hasičenda

Jak Papučáci pomohou vyřešit dávné prokletí strašidýlka Čendy Hasičendy, který jako malý kluk zapálil hrad Koprštejn?

Bartoloměj a Kvíčalka

Jak a proč Papučáci zajistí, aby Kvíčalka - dcera kastelána Jana Lána mohla zazpívat v hradní kapli na svatbě hejkala s meluzínou?

Zavírací den

Zdálo by se, že v zavírací den je na Koprštějně klid. Ale není tomu tak, Papučáci mají stále dost práce! Kvůli čemu?

Drak Prskavka

Podstatné je, aby každý našel opravdový smysl svého života. Jak ho hledal drak Prskavka?

Zloději na Koprštejně

Třebaže jsou Papučáci skřítci dobroskřítci, občas se některému nezkušenému z nich stane, že v dobré víře pomoci, škodí. Přihodilo se to i Vendelínkovi, který netušil, že pomáhá zlodějům.

Divadlo na hradě

Poslední vyprávění koprštejnské kroniky zachycuje příběh hradního divadla a hrdinný skutek, kterým Papučáci zachránili jedinečné představení.    

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související