Kovbojkatojka a další přeřeky na Dvojce. Aneb když Adam a Jakub perlí při živém vysílání

31. prosinec 2020

Jakub Kaloč a Adam Kebrt jsou sehraná a pohotová moderátorská dvojice. Poslechněte si, jaké přeřeky se jim podařily při vysílání Ranní Dvojky. Pusťte si výběr těch nejlepších, které unikly éterem mezi 5. a 6. hodinou ranní.  

„Základní pravidlo každého moderátora je? Být ve studiu a mluvit… Správně, ale být také připravený,“ shodují se moderátoři Jakub Kaloč a Adam Kebrt.

Aby se nepeřekli, mají jednouduché cvičení. „Procvičte si s námi jednoduché slovíčko – a tím je kovboj. Není na tom nic složitého. Pusu vyšpulit, lehce anglický přízvuk, takový horký, ale ne úplně horký brambor a jdeme na to. KOVBOJ, ještě jednou KOVBOJ,“ culí se moderátoři.

Kovbojkatojka, nebo bodnutí?

Přátelé, zkuste si to s námi a potom si pusťte výsledek. A můžete i hlasovat, který přeřek se vám nejvíce líbil. „Doufáme, že pro vás brzká Ranní Dvojka kovbojkou nebyla, že jste bavili, že jste se něco zajímavého někdy dozvěděli a že jste s námi byli rádi,“ přidávají na závěr. 

 

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.