Kouzla s černou kočkou. Pohádky o čarodějnici jménem Kordélie Škodová a kočce Madam

2. květen 2021

Pojďte s Hajajou do městečka Zlámaný Trakař. Tam totiž slovutná čarodějnice pomáhá obyvatelům svými kouzly.  Vše se ale změní s příchodem mluvící kočky Madam.

Čte: Petr Štěpánek
Napsala: Melita Denková
Režie: Maria Křepelková
Natočeno: 1992

Z čarodějnice se stane švadlena a ze zaprášené špeluňky módní salón!

Slečnu Kordélii mrzí svět

Slyšeli jste už o slečně Kordélii Škodové? To je přece slovutná čarodějnice, která svými kouzly řeší malá trápení všech obyvatel městečka Zlámaný Trakař. Dnes vaří kouzelný nápoj, který by měl Růženě Vidličkové přilákat nějakého pěkného ženicha. Ale proč Kordélii mrzí celý svět? Kde vzít myší chlup?

Přichází kočka Madam

Za čarodějnicí Kordélii jednoho večera přišla zvláštní černá kočka. Jedno oko měla modré, druhé zelené, a dokonce uměla mluvit! Sametovým hlasem Kordélii prozradila, že se jmenuje Madam a poprosila o misku mlíčka. Vezme ji slovutná čarodějnice do služby? Poslechněte si Hajaju!

Šaty pro Málinku

Dneska vám skřítek Hajaja bude vyprávět pohádku o tom, jaké překvapení čekalo na kadeřníka Kudrnku, když přišel k domu čarodějnice Kordélie Škodové. Místo do oken čarodějnického doupěte koukal Kudrnka na štít s nápisem Módní salon u Kočky Madam. Co se to stalo? Proč Kordélie pověsila svoje čarování na hřebík a začala šít? Která z obyvatelek městečka Zlámaný Trakař se stane její první zákazníci?

Šaty pro mrkací panenku

Čarodějnice Kordélie a kočka Madam šijí svatební šaty. A ne jen tak ledajaké! Vyšívají na ně sto jedenáct zamilovaných růžových psaníček, které ženich nevěstě Zuzance Vrtošivé napsal a osobně doručil. Jak ale budou vypadat šaty pro mrkací panenku Stázinku, která si bere za muže velitele vzducholodi? To se dozvíte od Hajaji.

Šaty pro lékárníka

Lékárník pan Hašlerka jednoho rána v zrcadle spatřil velmi tlustého staříka! Nikdy dřív si toho nevšiml, ale opravu - zlenivěl a velmi ztloustnul! Rozhodl se, že si vyjde do přírody na procházku, bohužel však zjistil, že jeho turistický oblek mu sežrali moli! Kde si pořídí oblek nový?

Šaty pro bratra

V městečku Zlámaný Trakař žijí dva bratři, kteří spolu už pěknou řádku let nepromluvili! Ačkoli v dětství spolu prováděli samé klukoviny a měli se rádi, v dospělosti se však poškorpili kvůli jedné mrzutosti. Jak se tihle dva staříci usmíří? A jak jim k tomu pomůže Módní salon u Kočky Madam? O tom vám poví Hajaja.

Kočka Madam se loučí

Obyvatelka městečka Zlámaný Trakař čarodějnice Kordélie už není tak ufňukaná, jako byla na začátku. Má úspěšný módní salon, kočičí přítelkyni a oplývá dobrou náladou. Rozhodla se tedy, že navštíví svou sestru ze sousedního města,které se nazývá Spravený Trakař. Co se stane, když se vrátí zpět domů? Bude naní její věrná přítelkyně, kočka Madam, čekat na okně jako vždycky?

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio