„Klíče se mi od dětství schovávaly na nejnemožnější místa.“ Omeletky Haliny Pawlowské

29. říjen 2022

Hledání. Hledat lze cokoli a kdekoli. Já nejčastěji hledám mobil, ponožky, své rukopisy, a klíče, které se mi už od dětství schovávají na ta nejnemožnější místa. Vysvětluji si to tím, že jsem vždy bydlela s rodiči, takže nebylo třeba si odemykat. V Omeletkách se dozvíte se, co hledá Vašek Šanda a uslyšíte povídku Lenky Konečné V garáži je myš. Halina Pawlowská přidá svoji povídku s názvem Velice neuspořádaně o podzimu odporném a krásném. A nabídne recept na cibulačku.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.