Jak těžké je hledání osudového vztahu? Odpovídá herec Daniel Bambas

18. březen 2022

Dramatický a rozervaný i křehký milovník a komik. Daniela Bambase můžete znát z divadel na Vinohradech, Bez zábradlí nebo z Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde za strhující ztvárnění Edvarda v historické fresce o hledání vlastní identity získal Cenu Thálie. Především ale našel svobodu své vlastní identity, ve které umí žít sám, i když stále věří v osudový vztah. Cestu mu asi předurčili rodiče-herci. Maminka mu je nablízku po celý život, zatímco otec se z něho vytratil...

Dan má talent na jazyky, původně je chtěl i studovat. Jeden obtížný se právě učí, protože našel zemi na severu, kam se rád vrací a tou je Dánsko.  

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.