Kelley aneb První sčítání holubů v Čechách. Jiří Lábus v hlavní roli komedie o pražském pobytu alchymisty Edwarda Kelleyho

14. leden 2023

Tvrzení slovutného alchymisty o nemožnosti uměle vyrobit zlato způsobilo v 16. století v jistých kruzích poprask. Právě jeho první oficiální pokus o výrobu zlata totiž dopadl skvěle. A tak jsou na Kelleyho nasazeni špehové... Ve hře se všechno děje s humornou nadsázkou. Ta je ale zároveň narážkou na nepříliš veselé praktiky o několik set let pozdějšího totalitního období v naší zemi. Všichni tu špehují všechny a jediné, čemu se nevěří, je pravda.

Osoby a obsazení: Jiří Lábus (Edward Kelley), Jiří Zahájský (Beppo) Jaroslav Kepka (Markvart), Vlastimil Brodský (farář), Hana Maciuchová (Anna), Iveta Dušková (Klára), Soběslav Sejk (posel), Josef Henke (špeh), Otakar Brousek ml. a Luděk Nešleha (povaleči) a Hana Brothánková (hlas)
Připravili: Josef Henke a Miloš Kot
Dramaturgie: Josef Hlavnička
Zvuk: Miloš Kot
Zvuková spolupráce: Anna Henkeová
Hudba: Josef Plechatý
Režie: Josef Henke
Natočeno: v roce 1994

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio

Související