Když udržíš kytaru a myšlenku, můžeš dělat muziku do stovky, tvrdí zpěvák Pepa Vojtek

9. srpen 2023

Staré kapely žijí stále. „Queen? Nikdy jsem je nemusel. Ale časem jsem je začal vnímat jinak a začalo mě to bavit. Jsou to skvělí muzikanti. Rolling Stones? To je to samý,“ hodnotí s odstupem doby. Jak vzpomíná na divoká 90. léta? Proč se kapela jmenuje Kabát a jak vznikla první deska? Co je jeho původní profesí? Hrál rád fotbal? Kdo ho přemluvil k účinkování v muzikálu Krysař? Je pravda, že má rád velká auta?

Když se, jak sám říká, vylíhl z pubertálního věku, poslouchal AC/DC, Kiss, Sweet, Slade a další rockové kapely. „Časem jsem ale začal vnímat hudbu jinak. Najednou se vracím k těm starejm pákám a říkám si, že když to děláš s láskou a baví tě to, tak to můžeš dělat do sta let. Když udržíš moč, kytaru a myšlenku, můžeš to dělat.“

Skupina Kabát má teď před sebou nadupaný program. „Udělali jsme si letos festivalové léto a jsme někde v půlce. Příští rok slavíme 35. výročí kapely a chtěli bychom uspořádat několik koncertů,“ prozrazuje zpěvák Pepa Vojtek.

autoři: Martin Hrdinka , eh

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.