Když je na co vzpomínat

2. leden 2013
Když je na co vzpomínat

Zábavný pořad věnovaný vyprávění a vzpomínkám zajímavých osobností.

„Každý by měl žít tak, aby jednou měl na co vzpomínat.“ To je motto dlouholetého rozhlasového redaktora Vladimíra Bernáška a tak se není co divit, že se stalo i jednou z důležitých úvodních vět jeho pořadu „Když je na co vzpomínat...“, do kterého si zval moudré lidi, kteří nejenže mají na co vzpomínat, ale navíc na to vzpomínají s láskou a humorem.

O svých prožitcích, potěšeních, humorných zážitcích, ale hlavně o tom, co je život naučil rozprávěli hosté s Vladimírem Bernáškem někdy v pohodě svého domova, většinou v intimitě rozhlasového studia (ať už pražského, či plzeňského), ale také třeba před publikem při veřejné nahrávce. Je-li opravdu na co vzpomínat, stává se, že se do pořadu všechno „nevešlo“ (musí také zůstat kousek místa pro oblíbené písničky). A proto Vladimír Bernášek občas vzpomínal sám, jen se starými nahrávkami.

Moderuje:
Vladimír Bernášek

Historie:
Prvním hostem pořadu byla herečka Stella Zázvorková. Natáčelo se na podzim roku 2004, v jídelně domu seniorů v pražských Vysočanech a premiéru mohli rozhlasoví posluchači slyšet 28. ledna 2005. Od té doby už vniklo více, než 6 desítek pořadů, ve kterých jsme se mohli potěšit vyprávěním například Arnošta Lustiga, Norberta Auerbacha, Blanky Bohdanové, Yvetty Simonové, Bedřicha Zelenky, Valérie Zawadské, Miroslava Horníčka, Marie Rosůlkové, Josefa Hrubého, či Gustava Oplustila; navštívit předávání cen Františka Filipovského v Přelouči, či Chodské slavnosti; zažít vzpomínkový koncert věnovaný Karlu Zichovi a mnoho dalšího.
Vysílali jsme do konce prosince 2012.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.