Dělání, dělání, všechny smutky zahání. Tím jsem se vždycky řídila, říká Ivana Andrlová

9. prosinec 2012
Když je na co vzpomínat

Proč zmizela z obrazovek? A kde teď hraje?

Na obrazovkách se objevila velice mladá, v šestnácti. Hrála s Jaromírem Hanzlíkem a Danou Kolářovou v inscenaci Podnájemníci. Potom hrála v mnoha pohádkách, například Princové jsou na draka, kde také zpívala dodnes oblíbenou písničku Dělání.

Zpívá se tam: Dělání, dělání, všechny smutky zahání. A také se vždycky touto radou řídila. Proto toho stačila natočit tolik. Pak najednou z obrazovek zmizela. Narodila se jí dcera, potom začala podnikat. A když se chtěla na obrazovku a k filmu vrátit, už na ni tvůrci zapomněli.

Dnes hraje s divadelní společností Háta a říká, že je spokojená. Je to žena neobyčejně pilná, svědomitá a divadlo stále miluje. A umí o tom, co prožila, hezky vyprávět.

autor: Vladimír Bernášek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.