Kde bydlí dobrá vůle?

5. duben 2008

Kde bydlí dobrá vůle? Tato otázka se line portrétem Věry Roubalové, matky čtyř dětí, signatářky Charty 77, inženýrky strojírenství, která se jako sociální pracovnice dlouhodobě zabývá humanitární pomocí uprchlíkům a migrantům. V současné době vede ženské multikulturní skupiny v občanském sdružení Berkat a věnuje se terapeutickému projektu Rodiny po holocaustu,který zaštiťuje pražský Rafael institut. Pořad odhalí nejen adresy, na kterých potřební nacházeli a nacházejí její laskavou podporu, ale zapátrá i po příčinách její neúnavné odhodlanosti pomáhat jiným a cizím lidem.

Dramaturgie Lenka Svobodová, režie Yvona Žertová, technická spolupráce Štěpán Mašín.

Svoje náměty a připomínky k pořadům o lidech dobré vůle nám posílejte pod heslem Dobrá vůle na známou adresu Českého rozhlasu: Vinohradská 12, Praha 2, 129 00 nebo e-mailem na adresu: dobravule@rozhlas.cz.

Věra Roubalová (vpravo) při přípitku s Karlem Holomkem poté, co převzal cenu Prix Irene
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.