Karel Poláček: Vše pro firmu. Vtipná dramatizovaná četba z české klasiky

Veselý tatínek Adolf Štorkán a jeho pedantický synek Jiří udělají vše, aby zachránili firmu. Žení se tak spletitě, že je nakonec těžko poznat, kdo je tatínek a kdo syn. Z románu klasika české humoristické literatury čtou Jindřich Bonaventura, Pavel Soukup, Pavel Novotný a další.

Osoby a obsazení: Hustoles (Jindřich Bonaventura), Adolf Štorkán (Jan Pilař), Julínek (Boris Šlechta), Parýzková (Jana Rubášová), vypravěč (Pavel Soukup), Jiří Štorkán (Pavel Novotný), Ferry (Marcel Rošetzký), Jarmilka (Kamila Sedlárová)
Připravila: Ilona Janská
Režie: Pavel Krejčí
Natočeno: v roce 1996

Novela Karla Poláčka Vše pro firmu vycházela nejprve na pokračování v Lidových novinách. Jako celek za autorova života nikdy nevyšla. Poprvé se tak stalo až posmrtně v roce 1966. Přitom sám Poláček dílo nijak nepodceňoval. Na stejné téma napsal i divadelní hru Otec svého syna.

Kupujte na Radioteka.cz

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Karel Poláček
Spustit audio

Související