Karel Gott vzpomíná na Jiřího Schelingera

29. září 2020

 Karel Gott tentokrát ve svém pořadu vzpomínal na osobnost tragicky zesnulého Jiřího Schelingera, který zemřel v polovině dubna před třiceti lety. Ve věku 30 let. Karel Gott ve své rozhlasové diskotéce připomněl některé ze Schelingerových nahrávek, a nechyběly mezi nimi samozřejmě klíčové balady Holubí dům a Šípková Růženka. Současně také uvedl několik skladeb se svém podání, které pro něj složil Jiří Schelinger a otextoval jeho kapelník František Ringo Čech. 

Objevil se mezi nimi prakticky neznámý Duet milostný, který Karel Gott kdysi nazpíval jako dvojzpěv se svou někdejší sboristkou Jarmilou Gerlovou. Pořad uzavřela nová verze písničky Jiřího Schelingera a Františka Ringo Čecha Nám se líbí, ve které jsme slyšeli výkvět naší hudební scény včetně Petra Koláře, Petry Janů či Aleše Brichty.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.