Karel Gott se stal legendou desetiletí

3. říjen 2017

V přímém přenosu Dvojka byly v úterý 3. října 2017 večer uděleny výroční hudební ceny Legenda Nočního proudu. Cenu Legenda desetiletí získal zpěvák Karel Gott.

Hudební ceny Nočního proudu, nejstarší diskotéky v českém éteru, se letos udělovaly už podesáté. Symbolický zarámovaný vinyl získali tvůrci v sedmi kategoriích. Speciální cenu Legenda desetiletí za nejčastěji bodujícího interpreta minulých ročníků převzal na slavnostním večeru v Paláci Žofín zpěvák Karel Gott.

Legendy Nočního proudu 2017, Událost roku: projekt My Life

„Mimořádně si vážím Legend Nočního proudu, tedy cen, které jsem během uplynulých 10 let v různých kategoriích této ankety převzal. Už proto, že o těchto trofejích rozhodují diskžokejové, tedy lidé, kteří mají k populární hudbě blíž než blízko. Za to, že do svých nočních diskoték na rozhlasové Dvojce zařazují právě mé písně, jim samozřejmě moc děkuji. Stejně jako za ty dvě ceny, které jsem dneska večer získal,“ říká k ocenění zpěvák Karel Gott.


Legendy Nočního proudu 2017
- zpěvačka: Věra Martinová
- zpěvák: Janek Ledecký
- skupina: Čechomor
- objev roku: Eliška Rezková a David Stypka
- událost roku: výstava Karel Gott My Life
- zvláštní cena: textařka Jiřina Fikejzová
- ceny in memoriam: zpěvačka Věra Špinarová, skladatel Ivo Pavlík a skladatel a zpěvák Petr Hapka

Světový unikát na Dvojce

„Noční proud sám o sobě je legenda v českém éteru. A já občas s radostí říkám, že asi není moc rádií po světě, kde se dnes vysílá živě i po půlnoci a ještě k tomu někdy přijdou třeba v jednu v noci hosté. To je skutečně věc nevídaná,“ říká Martin Groman, šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka.

„Začátky Nočního proudu si pamatuji jako posluchač. Nikdy bych nevěřil, že se bude vysílat tak dlouho. A že se stanu jedním z jeho moderátorů,“ doplňuje jeden z moderátorů Nočního proudu Martin Hrdinka, který slavnostní večer v Paláci Žofín taky moderoval. Ceny předávali jeho kolegové-moderátoři z Nočního proudu Jitka Benešová, Jindřich Eliáš, Ilja Kučera ml., Miloš Skalka a Zdeněk Vrba.

Legendy Nočního proudu 2017 a vítěz kategorie Zpěvák Janek Ledecký
autoři: Karel Gott , Jakub Hritz
Spustit audio