K herectví nahota prostě patří. Je to kostým, myslí si herečka Eva Podzimková

20. únor 2023

„Těšila jsem se a byla to největší herecká příležitost, jakou jsem dostala,“ pochvaluje si roli v nové minisérii Sedm schodů k moci s nepřehlédnutelnými sexuálními scénami. Proč si Eva Podzimková nechala ostříhat své dlouhé vlasy? Je pro ni politické téma nové? Do jaké míry ji změnilo mateřství? Jak to vypadá u nich doma? Měla už na sobě její malá dcerka vlčnovský kroj? Co nového připravuje?

„Točila jsem vše, co bylo od krku nahoru, a o ten zbytek jsem se podělila s herečkou jiného žánru, které tímto děkuji. Díky tomu natáčení proběhlo v klidu a je tam tolik ňader a zadků, kolik bylo třeba,“ vysvětluje herečka nahé scény.

Zkušeností tohoto druhu má Eva Podzimková dost. „Pro mladou herečku je těžké tyto situace ustát, když se to nedohodne dopředu. Takže po zkušenostech z minula jsem se to snažila pohlídat.“

Na druhou stranu nahota k umění patří. „K herectví nahota prostě patří a je to kostým. Naučila jsem se s tím pracovat, a když to má smysl, tak to udělám. Velmi to záleží na situaci. Pohled na to se mi díky mateřství změnil a proto jsme udělali předběžná opatření, aby vše proběhlo dobře,“ uzavírá Eva Podzimková.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související