Josef Štefan Kubín: Podařený párek. Jaroslav Moučka podmanivě vypráví romantickou historku ze starých časů

3. prosinec 2022

Texty folkloristy a dialektologa Josefa Štefana Kubína jsou pozoruhodné využitím nejrůznějších forem lidového nářečí. Tím spoluvytvářejí autentickou atmosféru časů krajánků, kteří za dobrou večeři platili hostitelům povídáním veselých i tajemných příběhů. Podařený páreček vypráví o nelehké cestě vousáče Filipa Melicha za vysněnou nevěstou Aninkou.

Osoby a obsazení: Jaroslav Moučka (vypravěč), Jan Hartl (Melich), Věra Kubánková (Krejčová a Aninka), Marie Marešová (maminka), Bořivoj Navrátil (Černý a Provizor), Vlastimil Zavřel (Bílek), Miroslav Moravec (Vohnout), Jiří Štěpnička (Popelík a Sedláček), Jiří Plachý (Kmínek), Josef Patočka (Pantáta a Krejčí), Jaroslava Obermaierová (Panímáma) a Iveta Dušková (holka)
Připravila: Markéta Jahodová
Dramaturgie: Dagmar Jaklová
Zvuk: Libuše Podlešáková
Zvuková spolupráce: Markéta Košťáková
Hudba: Petr Mandel
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: v roce 1996

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...