„Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie.“ Viktor Preiss o sobotní hře živě

20. září 2019

Už tuto sobotu od 20:00 odvysílá Dvojka rozhlasovou hru živě. V hlavní roli v Podivném odkazu doktora Jekylla a pana Hyda uslyšíte, a dokonce i uvidíte Viktora Preisse.

„Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie,“ pochvaluje si Viktor Preiss svou účas v sobotní rozhlasové hře živě. Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda Dvojka natočí a zároveň odvysílá v přímém přenosu už tuto sobotu 21. září 2019 od 20:00.

Unikátní divácký zážitek

„Je to velice ojedinělý tvar, kdy posluchač a zároveň i divák tady v sále může odezírat všechny zvukové efekty, výrazy herců, přesuny a celé aranžmá toho našeho orchestru. Mám na mysli herce i hudební složku, rekvizitáře, resp. zvukaře a další,“ láká Preiss.

Divácký zážitek přímo v sále čeká na vítěze soutěže o vstupenky. Nepřijdete o něj ale ani vy doma. Hru budeme přenášet živě i ve videu. Sledujte ji v přímém přenosu na webu Dvojky nebo na našem Facebooku, anebo pak ze záznamu na YouTube.

Vraždy napříč staletími

„Já osobně hraju postavu profesora, který zkoumá všechny vraždy před staletími i ty současné. A zjišťuje, že to všechno bylo jinak. A nejenom to, ale že dneska smrt vlastně nic neznamená. Že je to jenom takové slovo, taková poznámka ve statistice.“

Ranní Dvojka zasahuje

Jedné z rolí se v příběhu zhostila taky editorka Ranní Dvojky Regina Květoňová. Pozorní diváci ji mohli zachytit už v TV seriálu Zkáza Dejvického divadla, taky v roli reportérky Českého rozhlasu. Jaké to je zahrát si jako amatér po boku Viktora Preisse?

„Je to velký zážitek. Musím říct, že úplně slyším a vidím figuru, kterou on svým hlasem upravuje, dělá ji zajímavou, hlubokou, prostoupenou nejrůznějšími emocemi, až vám z toho jde mráz po zádech.“ Podívejte se na její reakci ve videu.

Unikátně živě hraná a vysílána rozhlasová hra. Poslouchejte v rádiu v sobotu 21. září 2019 od 20:00, zpětně pak kdykoli na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v mobilní aplikaci. Sledujte také živý videostream na Facebooku Dvojky anebo následný záznam na YouTube Dvojky.

autoři: Adam Kebrt , rota

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...