„Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie.“ Viktor Preiss o sobotní hře živě

20. září 2019

Už tuto sobotu od 20:00 odvysílá Dvojka rozhlasovou hru živě. V hlavní roli v Podivném odkazu doktora Jekylla a pana Hyda uslyšíte, a dokonce i uvidíte Viktora Preisse.

„Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie,“ pochvaluje si Viktor Preiss svou účas v sobotní rozhlasové hře živě. Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda Dvojka natočí a zároveň odvysílá v přímém přenosu už tuto sobotu 21. září 2019 od 20:00.

Unikátní divácký zážitek

„Je to velice ojedinělý tvar, kdy posluchač a zároveň i divák tady v sále může odezírat všechny zvukové efekty, výrazy herců, přesuny a celé aranžmá toho našeho orchestru. Mám na mysli herce i hudební složku, rekvizitáře, resp. zvukaře a další,“ láká Preiss.

Divácký zážitek přímo v sále čeká na vítěze soutěže o vstupenky. Nepřijdete o něj ale ani vy doma. Hru budeme přenášet živě i ve videu. Sledujte ji v přímém přenosu na webu Dvojky nebo na našem Facebooku, anebo pak ze záznamu na YouTube.

Vraždy napříč staletími

„Já osobně hraju postavu profesora, který zkoumá všechny vraždy před staletími i ty současné. A zjišťuje, že to všechno bylo jinak. A nejenom to, ale že dneska smrt vlastně nic neznamená. Že je to jenom takové slovo, taková poznámka ve statistice.“

Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda

Ranní Dvojka zasahuje

Jedné z rolí se v příběhu zhostila taky editorka Ranní Dvojky Regina Květoňová. Pozorní diváci ji mohli zachytit už v TV seriálu Zkáza Dejvického divadla, taky v roli reportérky Českého rozhlasu. Jaké to je zahrát si jako amatér po boku Viktora Preisse?

„Je to velký zážitek. Musím říct, že úplně slyším a vidím figuru, kterou on svým hlasem upravuje, dělá ji zajímavou, hlubokou, prostoupenou nejrůznějšími emocemi, až vám z toho jde mráz po zádech.“ Podívejte se na její reakci ve videu.

Unikátně živě hraná a vysílána rozhlasová hra. Poslouchejte v rádiu v sobotu 21. září 2019 od 20:00, zpětně pak kdykoli na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v mobilní aplikaci. Sledujte také živý videostream na Facebooku Dvojky anebo následný záznam na YouTube Dvojky.

autoři: Adam Kebrt , rota

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.