„Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie.“ Viktor Preiss o sobotní hře živě

20. září 2019

Už tuto sobotu od 20:00 odvysílá Dvojka rozhlasovou hru živě. V hlavní roli v Podivném odkazu doktora Jekylla a pana Hyda uslyšíte, a dokonce i uvidíte Viktora Preisse.

„Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie,“ pochvaluje si Viktor Preiss svou účas v sobotní rozhlasové hře živě. Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda Dvojka natočí a zároveň odvysílá v přímém přenosu už tuto sobotu 21. září 2019 od 20:00.

Unikátní divácký zážitek

„Je to velice ojedinělý tvar, kdy posluchač a zároveň i divák tady v sále může odezírat všechny zvukové efekty, výrazy herců, přesuny a celé aranžmá toho našeho orchestru. Mám na mysli herce i hudební složku, rekvizitáře, resp. zvukaře a další,“ láká Preiss.

Divácký zážitek přímo v sále čeká na vítěze soutěže o vstupenky. Nepřijdete o něj ale ani vy doma. Hru budeme přenášet živě i ve videu. Sledujte ji v přímém přenosu na webu Dvojky nebo na našem Facebooku, anebo pak ze záznamu na YouTube.

Vraždy napříč staletími

„Já osobně hraju postavu profesora, který zkoumá všechny vraždy před staletími i ty současné. A zjišťuje, že to všechno bylo jinak. A nejenom to, ale že dneska smrt vlastně nic neznamená. Že je to jenom takové slovo, taková poznámka ve statistice.“

Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda

Ranní Dvojka zasahuje

Jedné z rolí se v příběhu zhostila taky editorka Ranní Dvojky Regina Květoňová. Pozorní diváci ji mohli zachytit už v TV seriálu Zkáza Dejvického divadla, taky v roli reportérky Českého rozhlasu. Jaké to je zahrát si jako amatér po boku Viktora Preisse?

„Je to velký zážitek. Musím říct, že úplně slyším a vidím figuru, kterou on svým hlasem upravuje, dělá ji zajímavou, hlubokou, prostoupenou nejrůznějšími emocemi, až vám z toho jde mráz po zádech.“ Podívejte se na její reakci ve videu.

Unikátně živě hraná a vysílána rozhlasová hra. Poslouchejte v rádiu v sobotu 21. září 2019 od 20:00, zpětně pak kdykoli na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v mobilní aplikaci. Sledujte také živý videostream na Facebooku Dvojky anebo následný záznam na YouTube Dvojky.

autoři: Adam Kebrt , rota

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.