Je i ranní protahování na posteli cvičení? A jak bude probíhat letošní Všesokolský slet? Prozradí Martin Chlumský, starosta Sokola

26. květen 2024

Jakou roli v jeho životě sehrála budova libeňské sokolovny? Jsou myšlenky Tyrše a Fügnera platné i v 21. století? Čím začíná autor práci na sletové skladbě a pomáhá mu počítačová grafika? Jak bude probíhat letošní Všesokolský slet? Je i ranní protahování na posteli cvičení a je možné dělat špatně dřep? Jak se projevuje sokolská laskavost? Co je to pohybová gramotnost? Pohybuje se Martin Chlumský rád v oblacích a dokáže sedět alespoň hodinu v klidu?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.