Jana Martincová je sebevědomá a v kondici i po 40

22. listopad 2013

Nedostatek kvalitních informací k péči o dítě přivedl lékařku Janu Martincovou ke spuštění odborně garantovaného webového portálu a k vydávání publikací pro správný duševní rozvoj dětí. K dětské literatuře přidala i publikaci „Žena po čtyřicítce“.

Sebevědomá a v kondici

Na svém kontě má velkou publikaci Žena po 40 sebevědomá a v kondici. Je tedy její autorka Jana Martincová sebevědomá a v kondici? „Musím říci, že po celkové inventuře určitě ano. Ale také musím dodat, že tomu před rokem bylo jinak." Jsou prý dvě skupiny lidí a zejména žen. První skupina se vyrovnává s tím, že zub času nikdo nezastaví a pak druhá, která se snaží být stále mladistvá. Právě pro druhou skupinu je určeno desatero ženy po 40.

40 let je zlomových

Jednotlivé obory i péče, kterou sobě ženy v dnešní době mohou dopřát, odpovídají 21. století, ve kterém žijeme. Podle slov J. Martincové se stačí pouze zajímat o to, co všechno lze se svým tělem provést. Proč ale zrovna 40 let? Je to zlomový věk, ve kterém dochází k zásadním biologickým změnám? „Kdykoliv jsem se setkala s ženami a svěřila se jim se svým stavem, tak mi potvrdili, že 40 let je zlomový věk. Co do té doby vypadalo báječně, pouze s minimální údržbou, je pak již často hůře udržovatelné." Na druhou stranu prý každý má tento přechodový okamžik v jiném věku. J. Martincová prý všechny doporučované procedury vyzkoušela na svém vlastním těle. Ve výsledku prý nakonec dosáhla toho, že vypadá o 8 let mladší.

Jana Martinová a Stanislava Lekešová

Více v přiloženém záznamu na začátku článku…

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...