Jak složité bylo vybudovat na Berounsku služby rodičům postižených dětí? Odpovídá Alena Pecková ze společnosti Klubíčko
Co jí pomohlo přijmout skutečnost, že se obě její dcery narodily fatálně postižené? Jak složité bylo vybudovat na Berounsku sociální služby, které rodičům postižených dětí pomáhají? A co všechno dokáže Klubíčko svým klientům a jejich rodinám nabídnout?
Související
-
„Nechci a nikdy jsem nechtěla, aby mě někdo bral jako postiženou.“ Dokument Kájin svět
Karlu poznáte podle širokého srdečného úsměvu a krátkých, pokaždé jinak nabarvených vlasů. Pro každého má vřelé slovo, a když někomu může pomoci, tak to ráda udělá....
-
Spisovatel Jiří Raichl pracuje s mentálně postiženými. Každý den tam je jako nový příběh, říká
Jiří Raichl vyměnil místo v bance za práci s mentálně postiženými a texty, které dlouhá léta psal jen do šuplíku, začal vydávat ve vlastním nakladatelství.
-
Baví ho psát a režírovat. Živí se ovšem prací v ústavu pro mentálně postižené
Nejnovější kniha spisovatele Jiřího Raichla má název Pomalá voda. Příběh se odehrává v letech 1927 - 1929, začíná jako romantická retrokomedie, brzy se ale změní v drama.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.