Jak si udržet partnera? Laura Janáčková radí ženám: Předstírejte, nebo se naučte vařit

7. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Laura Janáčková

„V mé ordinaci seděly samé hodné holky – a měly problémy. Skutečnou potvoru jsem tam neměla, takže jsem usoudila, že ty problémy nemají,“ vysvětluje Laura Janáčková Halině Pawlowské, jak přišla na titul jedné ze svých knih Muži chtějí potvory. Proč si myslí, že je to pravda?

Muži často říkají, že potvory nechtějí, Ale přesto si je vybírají. Oni totiž nechtějí mrchy. Ale potvora je žena, o které řeknou, že je kus – krásná, úspěšná, sebevědomá, sexy,“ vysvětluje psycholožka a odbornice na problematiku partnerských vztahů a sexu.

Ženy chtějí „sexy mozek“

Jak tedy zůstat pro muže atraktivní, i když už dávno nejste mladá a krásná? Laura Janáčková s nadsázkou radí: Předstírejte, nebo se naučte vařit. „Protože muži si nás ženy vybírají jedině a pouze podle atraktivity. My ženy si partnery vybíráme podle zdrojů a ochoty se o ně podělit. Atraktivita je až na třetím místě,“ dodává.

Jak může čtení nebo tvůrčí psaní přispět ke zdraví duše? Jak se starat o vztah, aby i po letech oba partnery naplňoval? A co si Laura Janáčková myslí o nevěře? I to se dozvíte, když si poslechnete celý rozhovor ze záznamu.

Speciál Haliny Pawlowské Pokračování za chvilku: Co Čech, to Němcová poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každý den po 12:00 anebo v repríze po 20:00. Každý díl najdete ještě týden po odvysílání na stránce pořadu zdarma. Díly nejsou ke stažení.

autoři: Halina Pawlowská , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová